Magyarok ide! (Hungarians come together)

This area is dedicated to our foreign guests of this forum. Contributions can be written in any language.
[Diese Kategorie ist den ausländischen Gästen dieses Forums gewidmet. Beiträge können in beliebiger Sprache verfasst werden.]
Antworten
Blöky
Beiträge: 46
Registriert: Donnerstag 17. November 2005, 22:21

Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von Blöky »

Megkísérlek egy magyar nyelvű topicot forgalomba helyezni.
Ha már az Index-en és a Vasútbarát Online-on (http://www.vasutbarat.hu) levőt nem használja senki.
Abban a reményben, hogy magyar Bahn-fanok, ha léteznek rajtam kívül egyáltalán, talán többet járnak erre, mit a fent említett fórumokon.

Ámbár, most olvastam egy Bahn-témájú cikket az Indóházban Halász Péter tollából.
Aki olvasta, szóljon [img]icon_exclaim.gif[/img] [img]icon_wink.gif[/img]
-by-
benkda01
Beiträge: 138
Registriert: Mittwoch 3. November 2004, 14:30
Wohnort: Wien, Österreich

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von benkda01 »

Én is nagy BAHN-fan vagyok, anyanyelvem a - mily szép - magyar nyelv! [img]icon_biggrin.gif[/img]

Vicces, hogy ezt a témát épp azután fedeztem fel, hogy téged megkérdeztelek a chatban, hogy magyar vagy-e... [img]icon_lol.gif[/img]

Na, akkor szia.
Egyébként budapesti vagy? Én Ausztriában élek, Bécsben, már ott is születtem, a szüleim Magyarok. Csak azért kérdezem, mert csináltam egy pár Zoom2 Budapesti villamost (de lehet hogy csak kettõt, nem emlékszem); ha érdekel akkor ideállíthatok képet.

benkda01
sepruecom
Beiträge: 711
Registriert: Mittwoch 19. März 2003, 09:28

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von sepruecom »

Én nekem is az egyik anyanyelvem a magyar (a másik német), igaz, hogy németben születten és ott ís élek.

A BAHN-t a 3.7-es verzió óta használom, föleg fantázia városokat épitek vele, különbözö nemet, magyar mint internationális mintával.

Évente kb. 3-5 hónapig vagyok Pesten, külömben Passau-ban töltöm az idömet, informatikát tanulok.

sepruecom
benkda01
Beiträge: 138
Registriert: Mittwoch 3. November 2004, 14:30
Wohnort: Wien, Österreich

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von benkda01 »

Haha, én már 4-éves korom óta használom a BAHN-t, eleinte 3.20ast! [img]icon_lol.gif[/img]
sepruecom
Beiträge: 711
Registriert: Mittwoch 19. März 2003, 09:28

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von sepruecom »

nekem elötte nem vol net-em, azért nem tudtam, hogy létezik. Elégé sokáig tartott, amig "megtanultam", da most már problémák nélkül nagy városokat ís tudok épitenni...

[POST SCRIPTUM]
nem könnyü a magyar ékezetet a német klaviatúrán begépelni ;-)

sepruecom
Blöky
Beiträge: 46
Registriert: Donnerstag 17. November 2005, 22:21

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von Blöky »

Én először '93 magasságában egy shareware-kereskedésben találkoztam a 3.11a [img]icon_exclaim.gif[/img] verzióval.
Nekiálltam egy fantázia-várost építeni, és addig-addig nőtt, amíg a lehetőségek kimerültek [img]icon_eek.gif[/img]
Ezek után a láz alább hagyott, és inkább a Railroad- vagy a Transport Tycoont nyomtam szabadidőmben.
A 90-es évek végén lett internetünk, akkor megkerestem, van-e újabb verzió. És rátaláltam a 3.58-ra.
Az már nagy ugrás volt a 3.11-hez képest, pl. lehetett ferde irányban is megállókat építeni; [img]icon_razz.gif[/img] a fix szerelvény-összeállítások helyett a vonatok szabadon variálhatók stb.
Így a 3.20-3.40 kimaradt az életemből, de ezt nem is bánom.
<span style="font-size:7pt"> 2002 elejéig feketén használtam, akkor regisztráltam, hogy fórumokon is szerepelhessek stb., no meg a Jan Bochmann iránti tiszteletből - mert nagyon klassznak tartom ezt a progit. (Pont jókor, mert utána jött a 3.80 és azt ingyen kaphattam meg!) </span>

Most valami grafikus menetrendszerkesztő progit keresek, hogy a (pl.) gyorsvonat-személy-teher előzéseket könnyebben tudjam tervezni - nagyon ciki, ha az expressz a személyvonat után kullog, és mire az előzésre alkalmas állomáson eléggé felgyorsulna, addig a személy is kihalad, és ez ismétlődik pl. 50 km-en át... [img]icon_mad.gif[/img]
Hogy mire lenne szükségem, azt a "Timetable tool wanted" topicban írtam le részletesen.
-by-
Blöky
Beiträge: 46
Registriert: Donnerstag 17. November 2005, 22:21

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von Blöky »

Egy osztrák múzeumvillamosos honlapon találtam olyan Osztrák-Magyar Monarchia térképet, amin minden vasútvonal és állomás rajta van.
Jelölve vannak a kétvágányú vonalak és a vasútvonalakat üzemeltető társaságok (anno 1911).
Ha bemásoljuk háttérnek, lehet léptékhelyes layoutot tervezni...
-by-
Blöky
Beiträge: 46
Registriert: Donnerstag 17. November 2005, 22:21

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von Blöky »

Na végül is találtam megfelelőnek látszó menetrendtervező eszközt.
itt
Az adatokat textfájlban kell megadni, aztán grafikusan megjeleníthetők.
Arra jó, ha követem a vonatot, érk/ind. vagy áthaladáskor megállítom a szimulációt és az időpontot beírom a txt-be. A grafikus kijelzéssel megnézhetem, hol fog ez másik vonatot föltartani (#), kell-e középállomáson Taktpunkt-ot beszúrni vagy jelzőt időfüggően kezeltetni.

Idáig ált. a Bormann-féle "Bildfahrplan"-t használtam, de az az adatait 1×csak elveszítette [img]icon_mad.gif[/img]
-by-
Blöky
Beiträge: 46
Registriert: Donnerstag 17. November 2005, 22:21

Re: Magyarok ide! (Hungarians come together)

Beitrag von Blöky »

Most az "Ideas for future"-be akarok írni valamit, csak találjam meg a topicot! Elsüllyedt [img]icon_question.gif[/img]
-by-
Antworten